UvA ondertekent Transparantieovereenkomst Dierproeven

  • 18 februari 2025
  • leestijd 1 minuut

De Universiteit van Amsterdam (UvA) heeft als 22e organisatie de Nederlandse Transparantieovereenkomst Dierproeven ondertekend. De ondertekenaars van deze overeenkomst streven naar duidelijke communicatie over de manier waarop ze onderzoek doen als dierproeven daarbij noodzakelijk zijn, en delen hierover jaarlijks hun ervaringen.

Het doel van de Transparantieovereenkomst is een opener en transparanter klimaat te creëren rondom dierproeven, een onderwerp dat doorgaans tot felle discussies leidt in de samenleving, de media en de politiek. Omdat dierproeven zo gevoelig liggen, is goede communicatie in de juiste context essentieel. Het is wettelijk bepaald dat Nederlandse onderzoeksinstellingen informatie verstrekken over de dierproeven die ze doen, maar deze informatie is niet altijd voor iedereen toegankelijk en te begrijpen.

De ondertekenaars zijn universiteiten, universitair medische centra, onderzoeksinstituten, bedrijven en organisaties. De overeenkomst is opgesteld in samenwerking met de Stichting Informatie Dierproeven (SID) en de European Animal Research Association (EARA), geïnspireerd op bestaande transparantieovereenkomsten in verschillende Europese landen.

Contact
Meer informatie over de overeenkomst vindt u hier.
Als u vragen heeft kunt u contact opnemen met info@informatiedierproeven.nl.

Misschien vind je deze artikelen ook interessant: